KarahanMetin2

9 Ocak 2014 Perşembe

Home » , » Pvp'nin Açılımı Nedir ?

Pvp'nin Açılımı Nedir ?

Öncelikle “PVP server nedir?” ne anlama gelir buna bir açıklık getirelim. Açılımı public Private Server (özel, halka yani herkeze açık sunucular)’dır. Birçok oyunun Türkiye ve yurtdışı localli binlerce PVP serveri bulunmakta. Bu oyunlar arasında MMORPG dünyasının ünlü isimleri başı çekiyor. Knight Online, Silkroad, Metin2, en popülerleri arasındadır.

Yapımcı şirketin oyun dosyalarını paylaşması veya illegal yollarla dosyaların ele geçirilmesi ile piyasaya hızlı bir şekilde PVP server akını oldu. Hosting üzerine kurulan bu serverların dosyaları üzerinde değişiklikler yapılarak, farklı bir oyun ve sohbet ortamı yaşatmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra PVP serverlardan iyi yönetildiği taktirde gelir elde edebilmekte mümkün. Bunu oyun parası veya edit item dediğimiz oyuncuya özel eşyalar sağlıyor.

PVP serverlar, oyun piyasasını fethetmiş durumda. Hatta öyle ki, büyük server olarak nitelendirilern serverlerin 20000 kullanıcısı bulunmakta. PVP serverlar sayesinde, oyuncuların kendi zevklerine göre takılabilecekleri yeni alternatifleri oluyor.. Aynı zamanda hosting firmaları ve server sahipleride maddi gelir elde etmiş oluyor. Yani sadece bir oyun diyerek geçmemiz yanlış oluyor. Sırf bu işten binlerce kişi kazanç elde edip, eğleniyor. Şuan bile oyunun dosyalarını satın alıp, hosting kiralayarak kendi PVP serverınızı kendi keyfinize göre ayarlayıp, açabilirsiniz.

Konumuzu kısaca özetleyecek olursak; PVP serverlar, yasal olmayan ve oyun dosyaları değiştirilmiş, eğlence ve sohbet amaçlı serverlardır. Ufak bir araştırmayla istediğiniz oyunun PVP serverını bulabilirsiniz.

8 yorum:

R Korkmaz dedi ki...

Hayatımda oynadığım tek online oyun counter :) Daha çok call of duty gta tarzı oyunları seviyorum.Gerçi artık hiç oyun oynamıyorum eskiden oynardım.

yeliz sipahi dedi ki...

oyunlar gençlerin yeni eğlencesi. sürekli gelişen ve büyüyen bir sektör. sektör buyuk olunca elbette yan kolları ve legal olmayan yolları da gelişiyor.

Sueda Gözen dedi ki...

Pvp'nin anlamını bilmiyordum. Gerçekten çok yararlı buldum. Teşekkürler.

Arif dedi ki...

Oyun diyipte geçmek tabiki de büyük haksızlık olur. Artık tv de reklamlar çıkmaya başladı. Belki sizlere de denk gelmiştir tank oyunu reklamları dönüyor. Sektör çok büyük

borsa yorumları dedi ki...

Public Private Server halka açık sunucular demekmiş demek. her sitede görüyor anlamını merak ediyordum. gençler bilir bunları ama. biz atari nesliyiz. bunlar oyun canavarı

Adsız dedi ki...

Bilgi tamamen doğru değil. PVP'nin açılımı Player Versus Player'dır, o da oyuncuya karşı oyuncu demektir. Ama halkımız Private Server'in kısaltımı olan PV yi, PVP kısaltmasıyla karıştırıp adını öyle koymuştur :) Mantıklı düşünecek olursak, bir oyunun Private server'ini açıcak kişi/kişiler item kasma level kasma vs olaylarla uğraştırmaz o yüzden serveri Player Versus Player(PVP) server yapar. "PVP" serverin özelliğidir aslında. Yurtdışında yaşadım yurtdışında turnuvalara katılmış biri olarak konuşuyorum, teşekkürler.

Görkem dedi ki...

PVP'nin açılımı standart olarak bir çoğu bilebilir ama işleyiş, içerik ve diğer detayları çoğu bilmez. Pvc zannedenler bile var

Adsız dedi ki...

mal herif ya PVP nin tek anlamı vardır oda PLAYER VERSUS PLAYER ! birde PVE vardır bunun anlamıda PLAYER VERSUS ENEMY !

Yorum Gönder